יום שישי, 19 ביולי 2024, י"ג תמוז ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות מקומיות ברמלוד נט

החדשות המקומיות באזור

היום חל יום הילד הבילאומי הידוע גם כיום זכויות הילד הבינלאומי

האו"ם חייב להתעשת ולהתחיל לפעול ללא הפסקה עד אשר ישוחררו לאלתר כל החטופים הסובלים מאוד מזה כחודש וחצי ברצועת עזה. לחילופין אם אין רוב להחלטה הנ"ל, אז נא להסתכל בלוח השנה ולקיים את הדבר הכי בסיסי ביום זכויות הילד הבין לאומי, ולשחרר מיד את הילדים החטופים, ולהעניק להם את הזכות הכי בסיסית.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

היום חל יום זכויות הילד הבינלאומי, שעליו הכריז האו"ם בשנת 1989 כשאימץ את האמנה שעליה עבדו מומחים מטעמו לאורך שנים רבות.  הראיה לכך שאף אחת מהמדינות המכובדות החתומות על האמנה לא קיימה את הזכויות הבסיסיות של ילדינו שנטבחו במיטתם ולא כיבדה אף אחד מסימני הפיסוק המעטרים אותה כדי לשלוח ל 32 מילדי ישראל שנחטפו בפיג'מות נציג צלב אדום. שלא לדבר על תרופה מצילת חיים. שלא לדבר על להחזיר אותם לבית שלהם, שהוא מדינת ישראל, כי זה הבית הפיזי שלהם.

במקור, יום הילד הראשון בהיסטוריה חל ביום ראשון השני של יוני 1856. יום הילד היה רעיון של הכומר ד"ר צ'ארלס לאונרד מהכנסייה הכלל עולמית בצ'לסי, מסצ'וסטס (universalist church of the redeemer). הוא קרא ליום "יום הוורדים" (rose day), לאחר כמה שנים שונה שמו ל"יום ראשון של הפרחים" (flower Sunday), ורק לאחר מכן שונה לשמו הנוכחי "יום הילד".

יום הילד הבין-לאומי הוכרז לראשונה כחג לאומי באופן רשמי על ידי הרפובליקה הטורקית ב-1929, ונקבע ל-23 באפריל, אך נחגג באופן לא רשמי כבר בשנת 1923. אף על פי שהוא לא הוכרז רשמית כחג לאומי עד 1929, תאריך זה כבר היה מוכר בעיתונות ובשלטון כיום שמוקדש לזכויות הילד.

בשנת 1954 המליץ האו"ם למדינות החברות בו לציין מדי שנה את יום הילד הבין-לאומי, ואף נקבע לו תאריך – 20 בנובמבר. מטרות יום הילד הן, בין היתר: גיוס התקשורת למודעות וקידום מעמדם וזכויותיהם של הילדים ברחבי העולם בקרב הציבור והעלאת המודעות לזכויות הילד בקרב הילדים עצמם.

ב-20 בנובמבר 1959 הוכרזה באו"ם הצהרת זכויות הילד. בהצהרה מוזכרים עשרה עקרונות הנוגעים לילדים ולזכויותיהם. שלושים שנה לאחר מכן, ב-20 בנובמבר 1989, אימץ האו"ם את אמנת זכויות הילד. האמנה מכילה כללים מפורטים לשמירה על הזכויות שהופיעו בהצהרת זכויות הילד, והיא אושרה על ידי 200 מדינות וביניהן ישראל, בה אישור ההצהרה לווה בתיקון לחוק העונשין, לפיו מתקיימת חובת דיווח על אלימות במשפחה. לכן, 20 בנובמבר הוא היום הבין לאומי לציון זכויות הילד. במסגרת יום זה אמצעי התקשורת מתגייסים למען העלאת המודעות לרווחת ובריאות הילדים ולעידוד השמירה על זכויותיהם ברחבי העולם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: