יום שלישי, 16 באפריל 2024, ח' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט

חדשות עמק לוד, דן

בחירות מועצת שדות דן: דוד יפרח מדלג לקדנציה שלישית

משנה: חכמינו אמרו: "מי שטורח בערב שבת, אוכל בשבת" ואכן דוד יפרח, ראש מועצת שדות דן, עבד במהלך הקדנציה האחרונה כמו בקדנציות הקודמות, בהן כיהן כראש מועצה, הוא עשה ועושה לילות כימים, למען תשעת יישובי מועצת שדות דן בענווה, בשקט ובעבודה קשה. הוא צבר באמתחתו הישגים אדירים והביא את המועצה להישגים אדירים בכל התחומים. לדוגמא, רק לאחרונה, הוא הביא הישג אדיר כשחתם עם עיריית לוד הסכם שותפות על אזור תעשייה ענק בשטח של 2.2 מיליון מ"ר, כאשר המנהלת המשותפת כבר החלה בעבודתה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

לקראת הבחירות, ראיון מקיף עם דוד יפרח, ראש המועצה האזורית שדות דן 

לדוד יפרח -ראש המועצה האזורית שדות דן, יש קבלות רבות על עשייה בלתי פוסקת למען הקהילה בכל התחומים, ללא יוצא מן הכל  ובלי העדפות מפלות. יפרח פועל בשיתוף פעולה ובהרמוניה עם כל חברי המועצה ועם תשעת ועדי היישובים של כל המועצה. מאז כניסתו לתפקיד, הוא השלים את כל החוסרים עד לפני העשור האחרון: הקמת מוסדות חינוך, מועדוני נוער, מועדונים לגיל השלישי, הקמת מפעלי תרבות ובילוי בשעות הפנאי, פיתוח וסלילת כבישים, שיפור פני היישובים, הכפלת מקומות החנייה במחלף שפירים -חנה וסע, חתם על הסכם שותפות עם עיריית לוד בניהול והפעלת אזור תעשייה בגודל של מעל 2.2 מיליון מ"ר, הסכם אשר יניב מיליוני ש"ח למועצת שדות דן,  להעצמת הפעילות למען הצמחת דור העתיד של ילדי המועצה ולתפארת המדינה. לקראת הבחירות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב ה-27/2/24, פנה מר דוד יפרח בפניה אישית לתושביו במועצה וסקר בפניהם על קצה המזלג את ההישגים במגוון תחומים שהיו בשנים האחרונות:

"תושבים וחברים יקרים, ביום שלישי, ה- 27 בפברואר, י"ח אדר א', יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות. לנוכח הימים המורכבים והמתוחים בחברה הישראלית, וכן הלחימה בגזרות הדרום והצפון, מקדתי את מסע הבחירות שלי בנושאים עיקריים בלבד ולהימנע מהוצאות מיותרות. אני מאמין ויודע שהדרך בה אני מוביל את המועצה במרוצת השנים האחרונות היא ברורה, מוכרת ושקופה לכלל ציבור התושבים. הבחירות הקרובות הן הזדמנות לחשוף בפניכם את ההישגים הרבים אותם קטפנו יחד עם הוועדים המקומיים וחבריי מליאת המועצה, להציג את התוכניות לעתיד ולבקש את אמון הציבור מחדש.

מערכת בחירות בימי חירום ומלחמה, היא רצופת דילמות ומחייבת רגישות ציבורית לרחשי העם ברמה הלאומית. יחד עם זאת  ודווקא בתקופה זו, חשוב לנהל חיי שגרה, להוכיח שליטה באירועים ולהחדיר תחושת ודאות וביטחון בתושבים. החל מיום השבעה באוקטובר ועד כה, נחשפתם ליכולותיה של המועצה בחירום. יכולות עליהם שקדנו ואותם רכשנו במהלך השנים האחרונות ובהם הקמנו חדר הפעלה מצויד במיטב המכשור המודרני, הקמנו והכשרנו צוותי חירום יישובים, רכשנו ציוד מלא לצוותי החירום, הכשרנו כיתות כוננות, הקמנו ולמדנו לעומק את צורכי המכלולים בחירום ועוד. כל אלה עמדו לזכותנו בפרוץ המלחמה וליבי מלא גאווה כאשר בימים אלה  רשויות חזקות כמו: קריית אונו, פתח תקווה, גבעת שמואל, מודיעין ועוד מגיעים אלינו להתרשם מחדר הבקרה ומוקד הבקרה אשר במועצה. דווקא בתקופה מורכבת זו, חשוב שההובלה תהיה בידיים אחראיות ומנוסות היודעות לקבל החלטות באופן שקול ובטוח. קצרה היריעה מלהכיל את כל הישגי המועצה בשנים האחרונות, אנסה לסקור בפניכם על קצה המזלג חלק קטן מהישגי המועצה:

בתחום החינוך:
ברשותכם, אתחיל בנושא הכי חשוב בעיני ובעיניהם של חברי המועצה וחברי הוועדים המוניציפליים, אני מתכוון לנושא החינוך, שמהווה את המחויבות שלנו לדור העתיד. בשנים אלה השקענו משאבים רבים הן בפיתוח תשתיות פיזיות והן בפיתוח מערכי למידה מתקדמים. דגש מיוחד שמנו על חינוך לערכים של אהבת הארץ והעם, מורשת ישראל, ואחריות אישית של כל תלמיד. הקמנו 12 גני ילדים חדשים ומתקדמים  ברחבי המועצה.  חנכנו בית ספר יסודי לבנות 'בית רבקה צעירות'. נבנו אגפים חדשים בבתי הספר 'תורת משה' ו'ניר צבי'. נבנו ושודרגו מרחבי למידה בכל בתי הספר. הוקמו מעבדות מחשבים בבתי הספר. נחנכו מעבדות דמיון אינטראקטיביות בבתי הספר: 'תורת משה' ו'ניר צבי'. הוקם אולם ספורט בבית ספר 'תורת משה'. הוקם מגרש קט-רגל בבית ספר "אור שמחה". נחנכו חצרות לימודיות בגנים ובבתי הספר. הקמת גינות אקולוגיות בבתי הספר.

השקעות בתוכניות לימודיות:
השקת תכנית לזיהוי מוקדם של קשיים התפתחותיים במערכת החינוך. הקמה והפעלה של מערך צהרונים ברחבי היישובים. פיתוח והטמעה של תכנית תוכנית לימודים נוספת - תל"ן,  במערכת החינוך. הפעלת חוגי רובוטיקה בכיתות הנמוכות. קיום תכנית "אמירים" למצטיינים. פיתוח והטמעה של תוכניות פדגוגיות רבות להעצמה אישית של כל תלמיד. ספורטיאדה לגני ילדים.

תשתיות והנדסה:
- בשנים האחרונות שמנו דגש על פיתוח נרחב בכלל תחומי התשתיות ביישובים לטובת שיפור חזות היישובים ובטיחות במרחב הציבורי. עבודות אלו מבוצעות באופן שוטף בהתאם לתכנית שנתית עפ"י צרכי היישובים: הוקמו 5 מועדוני נוער ביישובים. שודרגו ושוקמו 4 מגרשי ספורט. הוקמו 2 מגרשי קט-רגל. הוקמו 2 מגרשי מיני-פיץ'. נחנך מגרש טניס במושב יגל. תאורות הרחוב ברחבי המועצה הוסבה לתאורת לד חסכונית.

- שודרגו כבישים, מדרכות ומעגלי תנועה בכלל יישובי המועצה. הוקמו גינות משחק והצללה ברחבי היישובים. הוקמו 5 מועדונים לגמלאים. נחנך בית תרבות אזורי במשמר השבעה. שודרגה מערכת הביוב והניקוז ברחבי היישובים. שופרה חזות היישובים.

- מתן שירותים חברתיים ברמה הגבוהה ביותר אשר מותאמים למעגל החיים של כלל תושבי המועצה והמלווים אותם ברגעי משבר ובצמתים חשובים בחיים, במטרה לשפר את איכות החיים של התושבים ואת תפקודם האישי והחברתי.

במהלך השנים הטמענו שיטות עבודה חדשות לטובת הטיפול בפרט, המשפחה והקהילה. שיטות אלו לצד השקעת משאבים רבים הביאה לפריצת דרך בכל הקשור לפיתוח מענים חברתיים לאלו אשר זקוקים לכך. הקמת מועדונים חברתיים לגמלאים בכל יישובי המועצה.  הקמת מועדון "חכמת נשים" בכפר חב"ד.  השקת תכנית תעסוקתית למרותקי בית. הקמת מועדוני מופ"ת ביישובים. הקמה והפעלה של קהילה תומכת המאפשרת לתושבים וותיקים לשמור על עצמאותם. הקמת "מועצת החכמים" אשר כוללת קבוצת מנהיגות וותיקה מכלל יישובי המועצה. הקמת קבוצות "שומרי סף" להגברת החוסן הקהילתי. הקמת יחידה לפיתוח משאבי קהילה. הקמת יחידה לביטחון קהילתי אשר מפעילה תכניות רבות לטובת הגברת תחושת המוגנות של תושבי המועצה. פתיחת תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי. הקמת מרכז גישור קהילתי, השקה של תכניות תמיכה רבות, עבור נוער וצעירים (תכנית 360, יתד, מעגלים, נוח"ם). כמו כן, ישנן עוד עשרות פעולות הנוגעות לביטחון האישי ופעילות לשעת חירום, ושיפור ענק של שרותי המועצה לתושבים, כאשר התושב הוא הלקוח המרכזי של המועצה. אני חייב לציין כי, שרות נוסף לטובת בני נוער החל לפעול אצלנו, התחלנו להסדיר תעסוקה לבני נוער בחופש הגדול, כדי שיהיו עסוקים בפעילות חיובית וגם ירוויחו שכר, איתו יוכלו לממן את הבילויים שלהם או את שיעורי הנהיגה."

התקציבים העומדים לרשות המועצה מספיקים, כדי לממן את כל הצרכים של היישובים והקהילה?
"אנחנו שוקדים כל הזמן בנושא השגת תקציבים ממשרדי הממשלה, וכמובן גם דואגים לפתח תוכניות אשר אמורות להכניס מיליוני ש"ח לקופת המועצה, כמו למשל, התוכנית שהכנו בשותפות עם עיריית לוד. מדובר בפיתוח ושיווק אזור תעשייה על שטח של 2.2 מיליון מ"ר שינוהל ע"י מנהלת משותפת. בשלב הראשון נשווק אזור בגודל של מיליון מ"ר כבר בחודשים הקרובים. פעולה אחרת שעשינו כדי להעשיר את הקופה הציבורית,  נוגעת לחניון "חנה וסע" במחלף שפירים, הוכפל מספר החניות שעומד היום על 3,800 מקומות חנייה, ומכיל מבנה המתנה ובו בית-קפה, חנות נוחות ושירותים לרווחת הנוסעים והנהגים."

לסיום...

עכשיו יותר מתמיד חשוב לי להעביר לכם את המסר שרק עם תמיכתכם בי, יתאפשר לי להמשיך ולקדם את כל תוכניות העבודה הרבות העומדות על הפרק לחמש השנים הקרובות. בשנים האחרונות חוללנו מהפכות רבות עבורכם בכל תחומי החיים ועיסוקיי המועצה, ויש בידנו רעיונות רבים ואופק רחב להציע עבורכם. אני רואה זכות נעימה לבקש את אמונכם בי ואני מתחייב כי אמשיך לעבוד בשבילכם ולהשקיע ביום המחר. אני מבקש מציבור התושבים לנהוג בכבוד ובהערכה כלפי כל מי שמתמודד בבחירות המוניציפליות. ב- 27 בפברואר תנצלו את זכותם האזרחית, לכו לקלפי כדי לממש את זכות הבחירה.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: