יום שני, 20 במאי 2024, י"ב אייר ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

תלמידי מוסדות החינוך בלוד בפעילויות בתחומי המדע באשכול הפיס העירוני

בחודש האחרון אירח אשכול הפיס בלוד בניהולה של מתי גרשון, את בית הספר 'שובו' במפגש מרתק - 'מדע על הבר', שנערך בשיתוף 'ידיד לחינוך'

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

 

בתמונה: התלמידות שומעות מהמדען ד''ר אדריאנה כץ על פעילות המדע

בחודש האחרון אירח אשכול הפיס בלוד בניהולה של מתי גרשון, את בית הספר 'שובו' במפגש מרתק - 'מדע על הבר', שנערך בשיתוף 'ידיד לחינוך'. התלמידים נפגשו בשני סבבים, כאשר כל קבוצה נפגשה עם שני מדענים מתחומי דעת שונים. בסיום המפגש, התלמידים התכנסו באודיטוריום, להרצאה מאת ד"ר אדריאנה כץ – על אצות בשירות האדם, מה אנחנו מפיקים מהם. בנוסף, לכבוד חג הפורים הגיעו תלמידי בית ספר 'נטעים' לאשכול הפיס וצבעו מסכות, כאשר את הצבעים הם הפיקו מחומרים טבעיים בלבד - סלק, גזר, תרד, כרוב סגול, לימון וסודה לשתייה והפיקו הנאה מרובה.


בתמונה: התלמידות בהתנסויות אישיות במעבדה של אשכול הפיס בלוד

בהמשך נערך 'יום שיא' שהיה מוקדש לחיילי צה"ל והפעם עם תלמידות כיתה ג' בבית ספר 'נועם נהורא', שהגיעו לאשכול, לפעילות שכללה ניסויים בהדגמה עם אש והתנסויות אישיות במעבדה. תוך כדי הפעילות התוודעו התלמידות למעבדת חומרים, לכלים ומכשירים של מעבדה, כללי התנהגות נאותה במעבדה וכן למיומנויות של מדידה, עריכת ניסוי דיוק ועבודת צוות. במהלך היום הכינו התלמידות מדבקות צבעוניות, נרות פרפין, וערכו ניסוי במבחנות עם חומרים שונים.


בתמונה: אשכול הפיס בלוד בניהולה של מתי גרשון מארח משלחות תלמידים לחינוך בתחומי המדע

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: