יום שלישי, 16 באפריל 2024, ח' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

התיכוניסטים מדרכא לוד הפכו לשגרירי האו"ם – ודנו על האיום האיראני באנגלית

תלמידי שכבה י' בתיכון דרכא בלוד, בוגרי 5 יחידות באנגלית, השתתפו בקורס MUN שהעבירה איליס מרשת דרכא הארצית והפכו לנציגים ושגרירים באו"ם ליום אחד בלבד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: השגרירים מדרכא בתמונה משותפת לאחר שפתרו בעיות עולמיות

מטרת הקורס הינה להציג את מודל האומות המאוחדות ולערוך סימולציה אקדמית של האו"ם, בה תלמידים ממלאים את התפקיד של נציגים ממדינות שונות ומנסים לפתור בעיות בעולם האמיתי עם המדיניות ונקודות המבט של המדינה שהוקצתה להם.

במשך שבועיים התלמידים התכוננו, למדו את הנושאים הרלוונטיים, חקרו את המדינות שאותן הם עומדים לייצג וכתבו נאומים מעוררי השראה. עם ג'קטים, עניבות ולבוש רשמי – עמדו שגרירי האו"ם בתיכון דרכא וערכו סימולציות ועדות  באו"ם, ודנו, לא פחות ולא יותר, בנושא הגרעין האיראני.

"זה היה יום מרגש ומעצים", ציינה מנהלת התיכון – ליטל לוי, "התלמידים הגיעו בבוקר עם חששות רבים – כאשר חלקם חששו מהתמודדות עם השפה ואחרים עם פחדים של עמידה מול קהל, אבל למרות הכל, כולם הצליחו להעביר מסרים חשובים ולהתחבר לעולם הגדול".

על גודל הצלחת החוויה, הוסיפה לוי, כי "רבים מהם התחילו את התכנית בשאלה "האם ההשתתפות היא חובה? אך השאלה היחידה שנשארה להם בסוף היום הייתה "מתי ה MUN הבא?". מנהלת התיכון הודתה למורה לאנגלית - קטי ברמן שיזמה וניהלה את הפרויקט.

בתמונה: דיונים ברומו של עולם. הנאומים של שגרירי האו''ם בתיכון דרכא

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: