יום שני, 11 בדצמבר 2023, כ"ח כסלו ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט

חדשות לוד

השבוע, נחנכו מועדון לגמלאים, בית קפה וספרייה במפעל החסד "יד ביד" בלוד! - חדשות לוד ברמלוד נט

השבוע, נחנכו מועדון לגמלאים, בית קפה וספרייה במפעל החסד "יד ביד" בלוד!

מפעל החסד "יד ביד" בניהולו של הרב יעקב גלויברמן חנך ביום ראשון השבוע את "מועדון הגמלאים" אשר ישמש כ"פרלמנט" לעשייה חברתית למען שורדי השואה ולנצרכים אחרים, בו יפעל גם בית קפה עם ספרייה, הראשון מסוגו בארץ. הרב יעקב גלויברמן, אשר ניחן ביכולות של נתינה ללא כל הגבלה, נענה לבקשתו של האזרח הוותיק וניצול השואה, שמואל (שמיל) טנא, מלפני שבועיים, להקים מועדון לשירותם של גמלאים מהתעשייה האווירית, צה"ל וממפעלים רבים אחרים בלוד והסביבה. שמיל טנא לא התפלא מתגובתו המהירה של הרב גלויברמן, אך הופתע מקביעתו את מועד חנוכת הבית של בית הגמלאים במרכז "יד ביד" כבר בחנוכה

סיפור הגבורה נחשף: מתנדבת מד"א בלוד הצילה תושב רמלה שנפגע מנפילת רקטה - חדשות לוד ברמלוד נט

סיפור הגבורה נחשף: מתנדבת מד"א בלוד הצילה תושב רמלה שנפגע מנפילת רקטה

מישל רשקובסקי, פראמדיקית בתחנת מד"א לוד, הצילה תושב רמלה שנפצע באורח קשה מירי רקטה, רגע לפני שהזירה עצמה התפוצצה. הסיפור אירע בשבת ה-7.10.2023, בסיומה של משמרת לילה שגרתית ועמוסה באט"ן (אמבולנס טיפול נמרץ). בעת שהתחילו להישמע אזעקות במרכז הארץ, מישל וצוותה עצרו בצד ונשכבו על הרצפה עם שכפ"צים וקסדות. לפתע נשמע קול פיצוץ חזק והתחיל לעלות עשן שחור מתוך העיר רמלה.

לא מפותחים - חדשות לוד ברמלוד נט

לא מפותחים

הפיתוח בשכונה היוקרתית החדשה "נופי בן שמן" בלוד, על פניו אינו מתנהל כראוי. למרות שחלק מחברות הבנייה הבונות באתר, הודיעו כי הדירות יהיו מוכנות למסירה בחודש פברואר, המתחם נראה כאתר בנייה אחד גדול והפיתוח בו מתנהל בעצלתיים, דבר שיעכב את קבלת הדירות וימנע בימים אלו מדיירים להיכנס לדירות עם ממ"ד, דבר הגובל לפיקוח נפש. האם יעמוד ראש העיר יאיר רביבו בהבטחתו מהכנס האחרון עם הדיירים באומרו, כי פיתוח השכונה יהיה מוכן לאכלוס עד לינואר פברואר 2024?

עשרות ילקוטים חולקו לתלמידי יישובי הדרום שפונו ללוד - חדשות לוד ברמלוד נט

עשרות ילקוטים חולקו לתלמידי יישובי הדרום שפונו ללוד

60 מילדי יישובי הדרום ועוטף עזה שפונו מבתיהם עם משפחתם בשל מתקפת הטרור והמלחמה, שוכנו בלוד והשתלבו במערכת החינוך העירונית, קיבלו ילקוט חדש עם ציוד מלא בתוכו, זאת מאחר שרבים מהם הגיעו ללא ילקוטים וללא שום ציוד המתאים והנצרך בלמידה בבתי הספר.

"לאסוף את השברים": פסיפס לוד במיזם לזכרם של נרצחי מתקפת הטרור בשמחת תורה והמלחמה - חדשות לוד ברמלוד נט

"לאסוף את השברים": פסיפס לוד במיזם לזכרם של נרצחי מתקפת הטרור בשמחת תורה והמלחמה

תושבי לוד והסביבה השתתפו ביצירת קיר הנצחה ראשוני מסוגו ובו כ-1,500 פרפרים, לזכרם של הנרצחים במתקפת הטרור שביצע ארגון חמאס בדרום הארץ בשמחת תורה והרוגי מלחמת 'חרבות ברזל'. את המיזם הנפלא מובילה איריס פלס אזולאי ממודיעין, מעצבת פנים מפורסמת שבעברה ניהלה את בית הפסיפס והאומנויות במודיעין והוא מתבצע במוזיאון הפסיפס של לוד.