יום שלישי, 25 ביוני 2024, י"ט סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט

חדשות רמלה

תיכון 'הרב תחומי' ברמלה מציין את כ"ט בנובמבר בפעילות מרגשת

ב-29 בנובמבר 1947 הצביעה העצרת הכללית של האומות המאוחדות בעד התוכנית לחלוקת ארץ ישראל. החלטה זו הובילה למעשה להכרזה על מדינת ישראל בה' באייר תש"ח, 14 במאי 1948.. בימי אלו, בהם האנטישמיות גוברת והלגיטימציה של מדינת ישראל בעיני מדינות העולם נתונה בספקולציות, החליט צוות בית הספר עמל ע"ש יגאל אלון ברמלה, להדגיש ולחגוג תאריך זה כמחווה ליישובי העוטף.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: הפעילות של בי"סמ לחיזוק החקלאות הישראלית מהעוטף

ב-29 בנובמבר 1947, כ"ט בנובמבר, הצביעה העצרת הכללית של האומות המאוחדות בעד התוכנית לחלוקת ארץ ישראל. החלטה זו הובילה למעשה להכרזה על מדינת ישראל, בה' באייר תש"ח, 14 במאי 1948. בימי אלו, בהם האינטישמיות גוברת והלגיטמציה של מדינת ישראל בעיני מדינות העולם נתונה בספוקלציות, החליט צוות בית הספר עמל ע"ש יגאל אלון ברמלה, להדגיש ולחגוג תאריך זה וערך שוק חקלאים שכולו תוצרת כחול-לבן ממשקים מהדרום והן משקים מקומיים לחיזוק החקלאות הישראלית. תושבי העיר הוזמנו 'לעשות שוק' ברחבת התיכון ומי שהגיע יכול היה לרכוש מכל טוב הארץ: פירות וירקות, שמן זית, יינות, זני דבש רבים, עציצים ופרחים, סבונים, ביצים, מיצים טבעיים ועוד- תוצרת טרייה ואיכותית שהגיעה ישר משדות החקלאים.

מיזמים נוספים  ביום זה היו עמדת פלאפל לקהל הרחב, עמדות אריזת תרומות לחיילים הלוחמים, תליית פתקים וסרטים צהובים על צמרות עצי בית הספר להזדהות ולהשבת החטופים, הדלקת נרות זיכרון. מיצג ייחודי ומרגש במיוחד היה הכנת כ 1200 פרחים אדומים לזכר הנרצחים וכ- 140 פרחים צהובים כמספר החטופים שהוצבו בחלקת דשא בכניסה לבית הספר כמחווה ל"דרום אדום" שמאפיין את ישובי הדרום בעונת החורף עם המסר: עוד נשוב לטייל בין הפרחים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: