יום שלישי, 16 באפריל 2024, ח' ניסן ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

מקס ומוריס ברמלוד נט

מדור הרכילות של רמלה לוד ובאר יעקב

מקס ומוריס גיליון 853

כנסו כנסו למדור מקס ומוריס בו מרוכזים ידיעות ורכילויות מכל השבוע האחרון על כל המי ומי שבאזורנו...

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

השבוע מלאו 100 ימים למלחמת "חרבות ברזל", בה תקף ארגון הטרור חמאס ואזרחי עזה, את ישראל ואת תושבי יישובי העוטף. מקס ומוריס שמתקשים להאמין שעברנו 3 ספרות מבחינת ספירת הימים, ציינו יום זה בביקור במיצג הנצחה "נובה 6:29" שהתקיים כחודש במתחם "אקספו" גני התערוכה בתל אביב. מקס ומוריס שיצאו שבורים מהמראות כותבים מספר מילים לזכרם של הנרצחים והחטופים ממסיבת נובה ומבקשים מכל תושבי המדינה לא לשכוח את אשר עשו לנו חמאס והעזתים לעולם.

 
הרכבים השרופים מהמיצג הנצחה

בתאריך 7/10/23 התאחדו 3500 נשמות שמחות ויפות לחגוג את פסטיבל נובה, לאהבת חינם ואחדות. הם לא תיארו לעצמם שבאותה העת, מלאך המוות ועוזריו השטניים, יפקדו את המקום ב06:29 ויחרבו הכל מהכל במטחי שנאה, טרור, חורבן, הרס, ושסרטוני השמחה והריקודים שהמשתתפים צילמו את עצמם, יהפכו לזכרם. אחיזתו חסרת הרחמים של האויב האכזר, לא הגיע להרוג ככה סתם, הוא הגיע לשחוט בנו, לזרוע אימה, לבצע רצח אלים ומקפיא דם באכזריותו, ולהשמיד עד עפר, את כל מי שהיה על אדמת הארץ. מי שלא נפגע מכדורי הרובה, או נרצח על ידי אר פיג׳י וטילי לאו, שרפו אותו עד אפר, עד שלא נשאר זכר לגופתו ולא יוכלו לזהותו… שלדי רכב חרוכים וחפצים מנוקבים, משמשים עדות קודרת וכואבת של מחזה טרור מצמרר. 401 מהחוגגים נרצחו, 40 מהם נחטפו לעזה ואלפים מהם נושאים את הצלקות של אותו יום מקולל. גופם ונפשם מסומנים לעד! מיצג זה הסתיים ועובר לארה״ב.


תאי השירותים הנקובים במיצג נובה 06:29

גם בעיר רמלה ציינו את יום ה-100, בצעדה שיצאה מלשכת ראש העיר עד לרחבת קניון עזריאלי למען החטופים, לשלום כוחות הביטחון ולניצחון ישראל. הצעדה התקיימה בהשתתפות עובדי עירייה ועשרות מתושבי רמלה. בתום הצעדה הוקראו דברי תפילה וזעקה כי כל עם ישראל מחכה לשובם של החטופים לביתם ובציפייה לימים טובים יותר. בנוסף שחקני הכדורגל של מועדון ג'רסי יצרו את הספרה 100 על רחבת הדשא ולקחו חלק באירוע ה-100.


רמלה ציינה את יום -100 בצעדה

ונשאר עדיין ברמלה ובענייני בטחון. כיתות הכוננות שהקימו בעיר רמלה ממשיכות להצטייד, להתאמן ולקבל הכשרות. בימים האחרונים ערכו אנשי כיתות הכוננות אימונים מיוחדים בלחימה בשטח בנוי (לש"ב) בהדרכת משטרת ישראל. וידל מוסר כי הם ימשיכו להשקיע בכיתות הכוננות ככל הניתן, ולמקצע אותם באופן המיטבי ביותר, והכל למען תושבי העיר רמלה. מוריס שצפה בסרטון, התמלא גאוה במתנדבים הרבים שהינם תושבי העיר ושהפגינו יכולות לחימה, שלא היו מביישות את לוחמי קומנדו.  שאפו.


מחזקים את כיתות הכוננות. עיריית רמלה

ועדיין בענייני המלחמה. למקס ומריס נודע כי במהלך שלושת החודשים האחרונים, מאז פרוץ המלחמה, מארח דוד יפרח - ראש מועצת שדות דן, יחד עם תושבי מושב צפריה, את גדוד גלמ"ר ירושלים, אשר מהווה גוף ביצוע לוגיסטי של מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף. הגדוד  אשר מכיל 200 חיילות וחיילים, התמקם במרכז היישוב צפריה ונתן מענה לכלל יחידות הפרוסות בגזרתו, לרבות גדודי חילוץ והצלה, גדודי רפואה, גדודי חי"ר ויחידות נוספות במרחב, תוך מתן מענה לכלל ההיבטים הלוגיסטיים. דוד יפרח : "שמחתי מאוד, יחד עם מושב צפריה, לארח את גדוד גלמ"ר ירושלים במשך שלושת החודשים האחרונים. ההיכרות האישית עם  סא"ל ידידיה שרף ופקודיו, הפכה בתקופת שהותם אצלנו ליחסי חברות אמיתיים, בדגש של סיוע לכל מבוקשם וערבות הדדית. הייתה זאת זכות נעימה לארח אותם, יחד עם תושבי היישוב, שעטפו אותם באהבה ודאגו לכל מבוקשם. אשרינו שאלה הם המפקדים והחיילים בני הדור הנוכחי!"  מקס ומוריס מורידים את הכובע בפני גדוד גלמ"ר ירושלים ובפני דוד יפרח ותושבי מושב צפריה. ומוסיפים: אשריכם שזכיתם.


דוד יפרח ותושבי צפריה מארחים את גדוד גלמ"ר ירושלים

מקס ומוריס מרכינים את ראשם עם קבלת הידיעה על המאמן האגדי של הפועל לוד דרור קשטן שהלך לעולמו השבוע. דרור קשטן ז"ל, היה מאמנה לשעבר של קבוצת הפועל לוד המיתולוגית, בה כיכבו בני סמדג'ה, ישראל ממס, יעקב אסקטלן ובני משפחת בנודיס. בלוד לא ישכחו לעולם את הזכייה בגביע המדינה בעונת 83/84, תחת הדרכתו. קשטן הלך לעולמו בגיל 79, לאחר מאבק במחלה קשה. יהי זכרו ברוך!

שלום חבר. דרור קשטן ז"ל ובני רגב יבדל"א

יה חסרה. הפועל לוד זוכה בגביע המדינה

השבוע נערכו ברחבי הארץ הילולות לגאון סידנא באבא סאלי, הרב ישראל אבוחצירא, זצ"ל, בין שאר הערים התקיימה הילולת גם בעיר רמלה. מקס ומוריס מברכים מי ייתן ובתקופה קשה ומורכבת זו, זכותו תגן עלינו ועל כל עם ישראל! שיביא עלינו מעט מן הברכה והקדושה של שם שמיים. שנזכה בזכותו לניסים, רחמים, ישועות, רפואות ושמחות. והכי חשוב - שנתברך בהחזרת החטופים, בשמירה על שלום חיילינו ואנשי כוחות הביטחון, ובניצחון מדינת ישראל.


הילולות לגאון סידנא באבא סאלי

ובמעבר חד מאוד. הישג חסר תקדים, לח"כ אליהו רביבו - מרכז הקואליציה בוועדת הכספים, שעושה חיל והשבוע קידם למען אזרחי מדינת ישראל 2 רפורמות: הגברת התחרות בבנקים לצד הפחתת מחירי הביטוחים האלמנטריים והייעוץ הפיננסי. על 2 ההישגים המפוארים הללו פורסמה כתבה באפלקיציית "רמלודנט באר יעקב" שכותרת "גאווה לודאית". היו כאלה שהרימו גבה ותהו איך "גאוה לודאית", כאשר הוא מתגורר בגדרה? מקס רוצה לחדד לתוהים למיניהם כי אומנם אליהו רביבו מתגורר בגדרה, אך הוא נולד בלוד. גדל בלוד. כל משפחתו מתגוררת בלוד ואחיו הוא ראש עיריית לוד – יאיר רביבו. ואילו מוריס מבקש יותר לחדד ולמסור כי: "לודאי תמיד נשאר לודאי" גם אם הוא יעבור להתגורר בארה"ב.


ח"כ אליהו רביבו. לודאי תמיד נשאר לודאי. 

ונשאר במשפחת רביבו. מזל טוב ושפע של ברכות ליקירה ויאיר רביבו ראש עיריית לוד, שהשבוע הפכו לסבא וסבתא, לרגל הולדת נכדם הראשון , בן לבנם יעקב וכלתם ירין. על כך כתב יאיר בפוסט: "אבא חייל, מזל טוב! בני בכורי אהובי יעקב עם רעייתך המקסימה ירין, שהפכתם אותנו לסבא וסבתא. גדלוה בע"ה בבריאות ובנחת, וככה בקרוב לכל חיילינו, בעזרת השם, שיחזרו עטורי ניצחון מהמלחמה, יקימו משפחות עם ילדים רבים".


מזל טוב ליקירה ויאיר, לירין  ויעקב, להולדת הנסיכה לבית משפחות רביבו.
 

ברכות חמות ולבביות מגיעות גם למשה וחוה בן לולו, לרגל הגיע בנם, יהלי, למצוות. מסיבת הבר מצווה נחגגה ברוב הדר ופאר באולמי "לאפייט". הגיעו לברך: שר החוץ אלי כהן, שר הפנים -משה ארבל,  שר התרבות והספורט - מיקי זוהר, ח"כ דני דנון, ח"כ - גדעון סער, ח"כ - אלי רביבו. יו"ר מועצת שדות דן- דוד יפרח , ראש עירית לוד - יאיר רביבו ויורם מרציאנו. כן ירבו שמחות בישראל.


השר אלי כהן והרב שמואל כהן באו לברך את משה וחוה בן לולו לרגל בר המצווה 

והשבוע הפתיעה העובדת פנינה סיטבון את יו"ר ועד עובדי עיריית לוד - דני כהן, בעוגה מיוחדת ומרהיבה לאות הוקרה ותודה על עשייה מבורכת של יו"ר הועד דני כהן  וחברי הועד. מוריס שחובב עוגות מושבע, מוסר לדני לשמור לו חתיכה מהעוגה המרשימה ואכן חושב שועד עיריית לוד חבריה והעומד בראשה, עושים חיל ועבודת קודש.


עוגה בהפתעה. דני כהן ופנינה סיטבון

תרימו להן! ברכות לקבוצת הכדורסל לנשים "אליצור רמלה", שממשיכה להביא כבוד לעיר רמלה ולצבור עוד ועוד גביעים ותארים בארון הגביעים הענף שלהם. והפעם, אליצור רמלה היא "אלופת טורניר אתנה ווינר". בתום משחק מותח, ניצחה אליצור רמלה 72:82 את הפועל ראשל״צ וזכתה בגמר גביע טורניר אתנה ווינר בכדורסל. מוריס שעדיין צוהל משמחה מוסר שהוא מלא בגאווה ובשמחה.


תרימו להן. קבוצת הכדורסל לנשים "אליצור רמלה" אלופת טורניר אתנה ווינר

לשבוע טוב ולבשורות טובות בע"ה

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: