יום שלישי, 25 ביוני 2024, י"ט סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

מקס ומוריס ברמלוד נט

מדור הרכילות של רמלה לוד ובאר יעקב

מי הפוליטיקאי הבכיר מלוד שקרוב לחצות את הקווים לליכוד...? את מי מיכאל וידל מסובב על האצבע...?

מקס ומוריס כל כך חיכו לחודש אדר, בו מרבין בשמחה, להביא לכם את כל הרכילויות העסיסיות.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

"משנכנס אדר, מרבין בשמחה", הוא הציווי האהוב ביותר על מקס ומוריס, משחר ילדותם, והם נהנים לקיימו באהבה, שנה אחר שנה. אך לצער כולנו, זו השנה השנייה שנכנס אדר, והקורונה מעיבה על קיום המצווה החשובה הזאת, מעיקה על חיינו ומשבשת את שמחת חג הפורים הממשמש ובא. אגב פורים, השנה, אי"ה, יחול "שושן פורים משולש" בדיוק ביום הולדתה של אווה אהרונוף, המנהלת היפה של "רמלוד פלוס". אחת לארבע שנים, היא חוגגת אותו בתאריכו המקורי: 29 בפברואר. מקס ומוריס מן המהדרים במצוות ומקדימים לברך את מנהלתם היקרה בברכת מזל טוב!

חוגגת יום הולדת אחת ל-4 שנים. אווה אהרונוף היפה שלנו

מקס ומוריס מתפללים כבר ליום שהקורונה הזאת תסתלק מחיינו, והם בטוחים שהיום הזה יבוא בפתאומיות, ממש כפי שהווירוס הנורא הגיח לחיינו. הם גם משוכנעים שהוא קרב ובא, היום הנכסף, בתנאי שכולנו נלך להתחסן, ונכניס טוב טוב לראש, שהחיסון הוא נס מאת הקב"ה, ושכל הקונספירציות מקורן באויבינו שרוצים ברעתנו. לאחרונה נודע כי למעלה מ-50% מהפרופילים שמפיצים בישראל את תיאוריות הקונספירציה, מקורם במדינות ערב! אז אל תהיו פראיירים: התחסנו והצילו את חייכם ואת חיי הקרובים לכם!

מה לא עושה עו"ד יאיר רביבו, ראש העיר היקר של לוד, כדי שתבואו להתחסן. בשבוע שעבר, הוא הביא את ארקדי דוכין היחיד והמיוחד להופיע בפני מתחסנים בהיכל התרבות העירוני. היה כל כך כייף! בהמשך, הוא התראיין אצל אראל סגל בערוץ 20, ועשה נפשות לחיסונים, תרתי משמע. וכך הוא תיאר זאת בדף הפייסבוק שלו: "ממשיך כל העת בהסברה על ענייניה של העיר שלנו, על עידוד ההתחסנות נגד נגיף הקורונה ועל משילות, שני הנושאים הבוערים בימים אלה בלוד. צפו בראיון שלי הערב לאראל סגל במהדורה המרכזית בערוץ 20". שאפו, יאיר!

נרתם למערך ההסברה לעידוד ההתחסנות. ארקדי דוכין

בעת כתיבת הטור, מקבלים מקס ומוריס שתי בשורות: האחת טובה, והשנייה מזעזעת. ראשית, לוד הפכה היום (ד'), מעיר אדומה לכתומה. והבשורה העצובה היא, שלאחר מאבק של כשבועיים, במחלת הקורונה הארורה, מסר הלילה את נשמתו לבורא, הבחור הצעיר והנהדר - ליאור מבורך, יהי זכרו ברוך. ליאור היה סוכן נדל"ן מצליח ומוכר מאוד בלוד. בדיוק לפני 5 שנים הוא התארס לאשתו היפהפייה ליאת מבורך בן דוד. כעבור כשלושה חודשים הם התחתנו, עברו לגור בגני איילון והביאו ילדים נפלאים. במשך כל זמן חוליו, פרסמה ליאת פוסטים שקראו, בתחנונים ממש, לאנשים לקרוא תהילים לרפואת בעלה. לצערנו, התפילות לא עזרו, והלילה הוא נפטר. ליאור היה בחור בריא וצעיר. בסה"כ בן 30 היה במותו. הוא היה מוכשר, וכל העתיד היה לפניו. כולנו מוסרים תנחומים לליאת רעייתו הגיבורה, ולשתי הבנות הקטנות שהשאיר יתומות. תנחומים לקהילת המחיר למשתכן בגני איילון שאיבדה קסם של אדם.

קורבן של הקורונה. ליאור מבורך המנוח ורעייתו ביום חתונתם

בעקבות המקרה הטראגי, קרא ראש העיר רביבו לתושבי לוד: "אנא מכם, שמרו על ההנחיות ולכו להתחסן. המוטציה החדשה מכוונת לצעירים ותוקפת ישר לתוך הריאות. בבקשה, בבקשה, בבקשה לכו להתחסן ועזבו אתכם מחששות וקונספירציות. החיים יקרים יותר. תנחומים לליאת. יהי זכרו של ליאור ברוך!

מוריס מצטרף לקריאתו של עו"ד רביבו, ללכת להתחסן בחיסון שהביא לנו הקב"ה. החיסון הוא נס, שאסור לזלזל בו! בנוסף, ד"ר מקס ממליץ ליטול באופן קבוע, ובמיוחד בתקופה זו, ויטמין די, ויטמין סי ואבץ. מאז שפורסם מחקר, שגילה כי תה עם שיבה נלחמים בקורונה, מקס לא מפסיק לשתות תה עם שיבה. לפעמים הוא מוסיף מעט ג'ינג'ר, לימון וקורט דבש. מקס מדווח, כי בנוסף לכך שהשיבה בריאה מאוד ונלחמת בקורונה, היא גם עושה פעולת מעיים נהדרת, והוא לא צריך לקחת יותר כדורים משלשלים למיניהם, שמזיקים לקיבה. רק בריאות!

גם בבאר יעקב מעודדים את התושבים להתחסן. ראש המועצה הפעלתן, הנמרץ והמצליח, ניסים גוזלן, ניצל את יום האהבה שחל בתחילת השבוע, ותחת הסיסמה "אוהבים? מתחסנים!", הוא חילק שיר אהבה לכל נהג בעיר. וכך הוא כתב בדף הפייסבוק שלו: "יום אהבה שמח באר יעקב! לרגל יום האהבה, הכנו לכם הפתעה קטנה ומתוקה, שתזכיר לכם שכדי לשמור על האהובים של כולנו. רוצו להתחסן! שלכם באהבה, ניסים גוזלן". גם מקס ומוריס מצטרפים לקריאה.

אגב, ניסים גוזלן ידוע בזמינות שלו לתושבים ובנגישות אליו בכל דרך. הוא מתחזק עמוד פייסבוק פעיל מאוד, אינסטרגם שלא מבייש אף סלב ומספר לא מבוטל של קבוצות ווצאפ לעדכוני התושבים. מי שעוקב אחריו נהנה מסטוריז שוטפים ושיח בגובה העיניים עם התושבים שלו. בשבוע שעבר החליט גוזלן להרחיב את המדיה דרכה הוא מתקשר עם תושביו והגדיל לפתוח עמוד טוויטר משלו.

 גוזלן מצייץ...ביג לייק" על החדשנות!

תוך כתיבת המדור, מתבשרים מקס ומוריס , כי גם את סגן ראש מועצת באר יעקב, ג'קי גונגרדי, הפיל וירוס הקורונה למשכב ממנו התאושש רק בשבוע שעבר. הם שולחים איחולי רפואה שלמה ובריאות איתנה לג'קי, כמו גם לידידם רונן רוטשטיין, חבר מועצת העיר רמלה, שנדבק בווירוס הארור לפני כשלושה שבועות.

ועדיין ברמלה, ולצערנו, עדיין בתחום הבשורות העצובות. כחודשיים לאחר שאיבד את בן דודו היקר צבי מרדכי ז"ל, שהיה בסה"כ בן 61, איבד השבוע חברם של מקס ומוריס, מנשה מרדכי, שערך במשך שנים את "חדשות העיר", גם את אביו ז"ל. בן דודו של מנשה, צבי ז"ל, שירת בצנחנים, בגדוד 890, יחד עם מקס ומוריס. בין המנחמים שהגיעו לסוכת האבלים, נראה גם הרב יענקל'ה גלויברמן. מקס ומוריס שהגיעו לנחם את מנשה על מות אביו, נדהמו לשמוע מפיו, שגנבים נאלחים גנבו מסוכת האבלים את המזגן הנייד.

רונן ברדוגו שמח לפגוש השבוע את פרקליטת הצמרת, עו"ד שני אילוז, ולשמוע ממנה ניתוחים מעמיקים ומרשימים על נבכי החיים, שגרמו לו להתפעם מהתותחית, כמו בכל פעם בה הם נפגשים. אלא שהפגישה הזאת הייתה מיוחדת במינה, כי אילוז הצהירה בפני חברה על כוונותיה להתמודד על ראשות העיר טבריה. ברדוגו, שלא הפסיד בחירות מעולם, הבטיח לה ליווי צמוד, כולל סיקור, צילום מולטימדיה וייעוץ אסטרטגי, מה שמבטיח את בחירתה לראשות העיר טבריה, בע"ה. אז מקס ומוריס מצטרפים להבטחת חברם רונן, וקוראים לכם לרשום ביומנים: עו"ד שני אילוז - ראשת העיר הבאה של העיר טבריה, שתחזיר את טבריה להיות עיר תיירות תוססת, בע"ה!

יצאו לדרך. רונן ברדוגו ופרקליטת הצמרת עורכת דין שני אילוז

מי שדחף את עו"ד אילוז למהלך הנועז, נותן לה גב ותומך כל העת, הוא היחצ"ן ניר רגב, שאף הוא נמנה על משפחת ברדוגו, הודות לאימו היפה חנה רגב ברדוגו. כנראה שיש משהו בגנים של המשפחה, שהופך אותם ליחצ"נים מוכשרים. עיין ערכים: יעקב ברדוגו, בהירה ברדוגו, שהייתה היועצת של שמעון פרס והינוקא שבחבורה: אלירן ברדוגו. אגב, בעו"ד אילוז ובמנוע שלה, ניר רגב, תוכלו בצפות בערוץ 12, בתכנית "כמעט שבת שלום", בהנחייתו של אבי כאכון. התכנית צולמה ביום שלישי השבוע, ותשודר באחד מימי שישי הקרובים. בינתיים תוכלו לשטוף את העיניים עם תמונת סלפי שצילם ניר בעיצומם של צילומי התכנית.

סלפי מהאולפן. ניר רגב ועורכת דין שני אילוז בערוץ 12

מקס ומוריס, שהפכו להיות גרופיס (אוהדים שרופים) של תוכניתו של יהורם מרציאנו ברדיו ירושלים, ולא מפספסים אף תכנית, הצטערו לשמוע שלאחר שכבר יהורם היקר החלים, הסרטן הארור חזר, ובשבוע שעבר סיים מרציאנו סידרת טיפולים בע"ה בהצלחה. מקס ומוריס שולחים איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לחברם היקר יהורם, ובטוחים שכרגיל, הוא ינצח את המחלה. מקס מייחל ליום שבו יהורם, תושב שכ' גני יער, ישוב  לזירה הפוליטית המקומית הלודאית, כי בלעדיו משעמם נורא. אין בכלל ספק, שיש ליהורם מרציאנו עדיין רבות לתרום לעיר שהוא כה אוהב.

רפואה שלמה. יהורם מרציאנו

אפרופו "שעמום פוליטי בלוד" - ציפור קטנה לחשה למוריס, שיוסף חיים הרוש, הידוע יותר בכינויו - יוסי הרוש, סגן ראש העיר לוד ויו"ר מפלגת הבית היהודי, שוקל להתפקד לליכוד. יתפקד או לא? ימים יגידו!

גם יקיר המדור, גיל חדד, דואג שלא יהיה משעמם בעיר. גיל אמור לקבל בקרוב את תפקיד סגן ראש העיר לוד בתואר ובשכר, בכפוף להסכם הרוטציה ולהחלטת מועצת העיר. כצפוי, ראש העיר רביבו אמור לתמוך במהלך, אלא שעורב שחור לחש באוזני מקס, שיהיו כמה חברי קואליציה שכנראה ינסו לשים מקלות בגלגלים, כרגיל. מקס מזכיר להרוש, קטש וקטשווילי, שמאז שיאיר רביבו נבחר לוועד הקישוט של גן עמליה, הוא לא הפסיד בשום בחירות, טפו, טפו, טפו...

אוטוטו סגן ראש עיר. גיל חדד

אגב, ראוי לציין לחיוב, את העובדה שגיל חדד, בנוסף לכל פעילויות ההתנדבות שלו בלוד, מתחזק 3 קבוצות וואטסאפ איכותיות, "לוד און ליין", שבהן הוא נעזר, כדי לאבחן את צרכי התושבים, לרובם ככולם הוא נותן מענה יעיל ומהיר, והכל בהתנדבות מלאה. יישר כוח, גיל!

וסוף-סוף, הגענו לידיעה המשמחת והמרכזית של חודש אדר, ושל השנה הנוכחית בכלל. וכך בישר את הבשורה המשמחת ראש העיר רביבו: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. בשעה טובה, בגיל ורננה - רבי ומורי הגאון, אהוב לבי, הרב מאיר-שמעון ביטון שליט"א, המרא דאתרא של העיר לוד, נכנס היום ללשכתו במועצה הדתית, לאחר שנבחר לפני חודש ימים לכהן פאר כרב העיר לוד. ביום בחירתו, היה הרב ביטון בבידוד בביתו, לאחר שחלה בנגיף הקורונה, וכעת ב"ה, לאחר שהחלים, הוא הגיע לראשונה אל לשכתו. תודתי למשתתפים שכיבדו בנוכחותם את הטקס המצומצם, בשל המגבלות: נציג משרד הדתות הרב חזקיהו סאמין, הרב הממונה ללוד - הרב נח לנדסברג ששימש כרב הראשי ב-5 השנים האחרונות, יו"ר הוועדה הממונה על המועצה הדתית, ר' עמרם אבגי, רבני השכונות, נציגים מחברי הגוף הבוחר, ונציגים ממועצת העיר."

תודה מיוחדת מסר רביבו לרב יצחק מוזגברשוילי שליט"א, איש תורה מיוחד ואהוב שבוודאי יסייע בידו של הרב ביטון בכל דבר שבקדושה להרים קרן התורה והרבנות בעיר לוד. רביבו סיכם: " 'זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו', והשמחה כפולה ומכופלת, ראש חודש אדר שולח את איחולי לכולם: 'משנכנס אדר מרבין בשמחה'. אני משוכנע שהרב ביטון, בנועם הליכותיו, ישרת את כל העיר בצניעות ובחן, וביחד ניקח בע"ה את העיר לאחדות ולהנגשת היהדות לכולם באופן שוויוני, יפה, מחבק ואוהב, ובעזרת השם נעשה ונצליח. אני מאחל לרב הראשי ללוד, הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, הצלחה רבה בתפקידו, ובע"ה יאריך ימים על ממלכתו ויעלה מעלה מעלה, ויוביל את העיר לקירוב לבבות ולאהבת חינם". מקס ומוריס מצטרפים לברכות.

במעמד טקס ההכתרה של הרב הראשי ללוד, הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, שהתקיים השבוע, הזמין ראש העיר שני אישי ציבור מכובדים מהמגזר הערבי בלוד - ג'ומעה אזברגה בן העדה המוסלמית, ופרג' בטשון, בן העדה הנוצרית ואיש חינוך ותיק. שניהם פועלים שנים ארוכות כדי להשתית את הדו קיום בלוד על ערכים של שלום, פיוס ואחווה. וכך, בטקס דתי של כניסת רב ראשי, יצאה הבשורה של דו קיום וכבוד הדדי, סובלנות, אחווה וקריאה משותפת לכל הציבור, יהודים וערבים להתחסן נגד נגיף הקורונה. מקס ומוריס מאחלים לרב הצדיק הצלחה רבה בתפקידו החדש כרב העיר לוד!

אחדות דעים. נציגי המגזר הערבי הגיעו לברך את הרב ביטון הנבחר

מלחמות אגו פוליטיות לא פוסחות גם על שכנתנו ממזרח, מודיעין. השבוע התבשרנו כי ראש העיר וראש השלטון המקומי, חיים ביבס, קיצץ את כנפי סגנו, אילן בן סעדון, חברם בלב ובנפש של מקס ומוריס. בין היתר, נלקחה ממנו המשכורת והמזכירה. וכל זאת למה? ככל הנראה, על שום שהפליא לפקוד לליכוד מעל 1,000 אזרחים. מקס בטוח שאילן ייצא, כרגיל, עם ידו על העליונה!

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, ציין את יום פטירתו של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל, שחל בד' באדר. וכך הוא כתב בדף הפייסבוק שלו: ״ נזכור היום את דברין של מנחם בגין ז"ל: 'ארץ ישראל לא בזכות הכוח, אלא בכוח הזכות'. אנו מציינים היום את יום האזכרה השנתי למנחם בגין ז״ל - מנהיג, דמות מאחדת ומעצב פניה של החברה הישראלית". 

בהמשך, בישר על פתיחת נקודת משטרה חדשה בלב שכונת ג'ואריש. בפתיחה נכחו השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומפכ״ל המשטרה יעקב שבתאי. "אנחנו בעיצומה של מהפכה, להשליט חוק וסדר וביטחון אישי בכל החברה הערבית", אמר המפכ"ל. השר לביטחון פנים הוסיף: "אביא לממשלה בשבוע הבא את התכנית לסיוע מידי למגזר הערבי. כפי שחיסלנו את ארגוני הפשע במגזר היהודי, אנחנו ננצח גם את ארגוני הפשע במגזר הערבי, ונביא ביטחון מלא לכל אזרחי ישראל." וידל הודה לראש הממשלה, לשר לביטחון פנים ולמפכ"ל, על הקמת עמדת משטרה בג'ואריש ועל תרומתם להגברת הביטחון האישי של התושבים.

הכרת הטוב. דודו בבלי ואירית וידל

דודו בבלי, טוקבקיסט ואושיית פייסבוק אהודה ברמלה, פרסם השבוע פוסט מרגש, בו הודה לאשת ראש העיר, אירית וידל: "לכול חברי לפייסבוק: כמה געגועים לכול צוות פקיד שומה ברמלה. בעיקר אני מתגעגע לאירית וידל, שתמיד עזרה לי ברגעים הקשים שהיו לי. בזכותך הפכתי להיות בן אדם ככל בני האדם. באהבה גדולה, דודו בבלי". מקס ומוריס שמכירים מקרוב את האישה רבת הכישרונות והפעלים הזאת, התרגשו מהפוסט.

אליצור רמלה, בהדרכתה של המאמנת שירה העליון, עושה חיל בליגת העל של כדורסל נשים, שלא לומר "עושה שפטים". הקבוצה דורסת את כל יריבותיה, אחת אחרי השנייה בהפרשים מפלצתיים. לרגל עלייתה של הקבוצה לשלב הבא בגביע אירופה, הגיע ראש העיר, מיכאל וידל, לאימון הקבוצה ואיחל לשחקניות הצלחה. הוא הביע תקווה שאליצור תביא לרמלה השנה את גביע אירופה, והוכיח שלא רק את יריביו הוא יודע לסובב על אצבע אחת, אלא גם כדורסל... מקס ומוריס מצטרפים לברכות ומקווים שתהיה לנו השנה אלופת אירופה מהאזור. אינשאללה!

אלוף הסיבובים. מיכאל וידל

יאיר רביבו, ראש העיר השכנה לרמלה, הגשים עוד חלום שהפך למציאות. וכך כתב בדף הפייסבוק שלו, לאחר סיור במתנ"ס גני יער שהולך ורוקם עור וגידים: "ערכתי סיור באתר בו מוקם המתנ"ס החדש שאנו בונים בגני יער. בתוך כחצי שנה, בע"ה, נחנוך את אחד המתנ"סים היפים והגדולים בארץ, אשר עתיד לשרת את ילדי שכונת גני יער ושכונות מרכז העיר. המתנ"ס יהווה ציר מרכזי ומוקד לפעילות חברתית, קהילתית ותרבותית, עבור אלפי הילדים והתושבים. זהו המתנ"ס השלישי שבנינו ב-7 השנים האחרונות. בשנת 2014 נחנך מתנ"ס גני-אביב, ב-2017 הושלמה בנייתו של המתנ"ס הערבי החדש בשכונת הרכבת, כעת הגיעה תורה של שכונת גני יער, בהקמת מתנ"ס חדשני ומפואר, במקום המתנ"ס הישן שפעל בשכונה במשך כ-20 שנה, בתוך מבנה מיושן". יישר כוח לרביבו, שיש בבניית המתנ"ס החדש מעין סגירת מעגל, למי שהתחיל את פעילותו הציבורית בלוד כמנכ"ל רשת המתנ"סים העירונית.

סיור באתר הבנייה בגני יער. מפלצת של מקום

אבל זאת לא הייתה ההתרגשות היחידה של רביבו השבוע. אין ספק שהוא גם התרגש לחנוך חניון ענק בעיר העתיקה המתחדשת שלנו, בצמוד לחאן אל ח'ילו, אשר ישמש את באי העיר העתיקה ומתחם השלום, אזור הח׳אן והשוק העירוני. "זהו נדבך נוסף בתהליך אסטרטגי שאני מוביל יחד עם הנהלת העירייה וכלכלית לוד, לשיקום ופיתוח העיר העתיקה, הכולל את האתרים ההיסטוריים המרהיבים בלוד, בהם מוזיאון הפסיפס שייפתח בקרוב וישמש כמרכז שיחבר את המבקרים למסלול תיירותי הכולל את החאן, בית הקשתות, המסבנה, בית הבד, הבלדייה, משולש הדתות, השוק העירוני החדש, כאשר בסמוך הקמנו את בית העירייה החדש, כחלק מחיזוק העיר העתיקה שאנו כה גאים בה", כתב רביבו, והוסיף: "השאיפה - להעלות את לוד על מסלול התיירות כדי לחבר את התושבים והמבקרים למורשת ולהיסטוריה העירונית המדהימה שלנו. בהמשך אני פועל, להפוך את רחוב הרצוג לשוק מקורה, דוגמת מחנה יהודה ושוק הכרמל, ובחזוני גם מלון בוטיק קטן באזור החאן." אשרי המאמין ועושה!

מקס ומוריס מוסרים תנחומים מעומק הלב, ל-ויקטור דהן, מנהל מחלקת הניקיון של עיריית לוד, ולחנניה דהן מהסיירת, שניהם מהעובדים המצוינים ביותר של עיריית לוד, בהילקח מהם אביהם היקר. יהי זכרו ברוך!

מקס ומוריס נעצבו לשמוע מידידם היקר שאול פלזנטל את הבשורה המרה: שלום מרציאנו, אוהד הכדורגל אשר כל רמלה הכירה, נקטף בדמי ימיו. לא מזמן פגשו מקס ומוריס את שלום בשוק העירוני, והם ניהלו שיחה ערה על קבוצת הכדורסל אליצור רמלה ועל הכדורגל המקומי והלאומי. שלום מרציאנו אהב בכל שס"ה גידיו ורמ"ח אבריו את הכדורגל והכדורסל בעיר. הוא ליווה את הילדים ואת בני הנוער במחלקת הנוער בכדורגל, ודאג לכל מחסורם. כואב הלב. יהי זכרו ברוך!

מברוק. שרון נחמני

נסיים בידיעה משמחת: מזל טוב לשרון נחמני, ממחלקת דוברות עיריית רמלה ולבן זוגה, לרגל הולדת בנם.

שבת שלום!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: